Live score... ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

Κυριακή 19 Αυγούστου 2012

Γκέλαρε η Ρεάλ, «βροχή» γκολ στο Μπιλμπάο! (vds)

Η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχτηκε την Βαλένθια στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου», ωστόσο, έκανε ποδαρικό με το… αριστερό στην Πριμέρα Ντιβισιόν. Μπορεί να παρέμεινε αήττητη για άλλη μια φορά σε πρεμιέρα (σ.σ.: παραμένει αήττητη 27 χρόνια), όμως δεν κατάφερε να πάρει το «τρίποντο».
Οι «νυχτερίδες» λοιπόν απέσπασαν τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το τελικό 1-1. Η «βασίλισσα» προηγήθηκε μόλις στο 10' έπειτα από τριπλή απόπειρα του Ιγκουαΐν να σκοράρει, όμως οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Ζόνας τρία λεπτά πριν το φινάλε του ημιχρόνου.
Παρά τις προσπάθειες των «μερένγκες» να πάρουν τη νίκη στην επανάληψη, το πολυπόθητο γκολ δεν ήρθε κι έτσι το 1-1 σφράγισε τις προσπάθειες των δυο ομάδων στο χορτάρι.

Στο Μπιλμπάο η τοπική Αθλέτικ υποδέχτηκε την Μπέτις σ' ένα ματς που «έβρεξε» γκολ! Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-3 ως το 31' (7' Μαρτιν, 26' Μολίνα, 31' Ετσεμπερία), η Αθλέτικ ισοφάρισε (!) (47' Μάρκος, 67', 76' Χοσέ), όμως η Μπέτις σημείωσε άλλα δυο γκολ (80' Ποζουέλο, 86' Μολίνα) και πήραν μεγάλη νίκη μετά το τελικό 3-5!